Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11 жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято — «День пожежної охорони», яке тепер відзначається щорічно 17 квітня. Це свято тих, хто щодня, ризикуючи власним життям, рятує сотні інших, ліквідовує пожежі та наслідки стихії.

Щоденно на цілодобовому чергуванні по всій Україні несуть службу близько 7,5 тисячі рятувальників та 2,5 тисячі одиниць спецтехніки, які здійснюють в середньому 1500 виїздів за добу. Один день роботи вогнеборців-рятувальників – це сотні ліквідованих пожеж, десятки врятованих життів, будівель та техніки, сотні знешкоджених боєприпасів.

Результати ефективної напруженої праці ДСНС України – це виснажлива робота понад 50 тисяч рятувальників , злагодженість дій 9 формувань центрального підпорядкування, 25 територіальних органів та близько 1300 підпорядкованих їм територіальних формувань.

Навіть у професійне свято вони не можуть дозволити собі відпочинок, адже завжди перебувають на варті безпеки громадян.  Вони – це ті, хто завжди на відстані дзвінка від тих, хто потребує допомоги. Скромні герої, які заслуговують на найщиріші слова вдячності за плідну та продуктивну працю.

Вже декілька років всі підрозділи ДСНС України здійснюють свою діяльність під гаслом ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ, який є основним принципом діяльності служби. Запобігання виникненню пожежам, надзвичайним ситуаціям, рятування життя людей та надання їм допомоги є самою більшою подякою за важку працю рятувальників, яку вони виконують якісно, професійно та оперативно.

Всім рятувальникам властиві самовідданість, постійна готовність прийти на допомогу, здатність до самопожертви. Працівники пожежної охорони в найбільш складних ситуаціях завжди   проявляють високі моральні якості, професіоналізм, мужність і особисту дисциплінованість.

Не варто нікого переконувати, що професія пожежного-рятівника це найкраща професія, але безумовно, вона входить до числа тих, які життєво необхідні громадянам і державі: без неї жодній з країн світу просто не обійтися. Ця професія входить до десятки найбільш небезпечних у світі.

Швидка ліквідація наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — це тільки один з прикладів високопрофесійної роботи українських пожежників.

Вітаємо працівників пожежної охорони України з професійним святом! Висловлюємо глибоку вдячність за Вашу працю, готовність за першим сигналом біди прийти на допомогу людям.

Особисто вітаємо з професійним святом нашого інженера з охорони праці та безпеки життєдіяльності полковника у відставці, кандидата технічних наук, доцента Гаркавого Сергія Федоровича. Він за 33 роки служби пройшов трудовий шлях від начальника караулу до заступника начальника Управління пожежної охорони Чернігівської області, від старшого викладача – до начальника факультету (декана) Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля; нагороджений медаллю «За отвагу на пожаре», нагородами МВС та МНС України; має міжнародний сертифікат рятівника. На пожежах під його керівництвом врятовано більше 40 осіб. Дякуємо Вам за збережені життя та врятовані сім’ї.  Нехай фортуна завжди буде Вашим супутником, а вогонь буде приборкано і переможено. Бажаємо здоров’я та сімейного щастя!