23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права

«Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку.

Книга рятує душу від здерев’яніння».

Т.Г. Шевченко

У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі. Чудова традиція святкування Дня книги народилась у Каталонії, де 23 квітня, у День Святого Георга, традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. ЮНЕСКО обрала саме цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Цей день – знаковий для світової літератури: саме цього дня померли Сервантес, Інко Гарсіласо де ла Вега, Шекспір, Михайло Коцюбинський… Проте були й позитивні події в літературному світі. Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Григорій Тютюнник. Беручи до уваги цей факт, цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі в 1995 році, вирішила віддати в цей день данину уваги і шани книжкам і авторам, закликаючи молодь знаходити задоволення у читанні, поважати безцінний вклад тих, хто своєю творчістю сприяє соціальному і культурному розвитку і заснувала Всесвітній день книги і авторського права.

У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують у 190 країнах світу цього дня купують, дарують, читають книжки.

Не дивлячись на те, що сьогодні ми живемо у час високих технологій, комп’ютерів, Інтернету, безпровідних телефонів – все одно значення книги у нашому житті неоціненне. Книга – це ключ до знань. Читаючи її, ти дізнаєшся багато нового і корисного для себе. Адже це так цікаво – зазирнути в неї і побачити минуле: битви, царів, лицарські турніри, походи, війни, географічні та наукові дослідження, дізнатися про історію своєї Батьківщини й пізнати культуру і релігію інших народів. Книга розвиває мислення і фантазію. Читаємо, вчимося і тим самим поповнюємо свій словниковий запас, а значить, стаємо більш цікавою людиною для тих, хто поруч.

Недарма Стефан Цвейг сказав: «Книга є альфа й омега будь-яких знань, початок початків кожної науки».