Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 млн., більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови — полянського, деревлянського та сіверянського. З погляду лексики найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

День української писемності та мови – державне свято. Воно було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ», яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

Цього дня проводять тематичні конкурси та урочисті заходи, які мають на меті згуртувати українців навколо рідного слова.

У Черкаському фаховому коледжі харчових технологій та бізнесу до Дня української писемності було проведено ряд заходів.

У кабінетах української мови та літератури організовано виставку мовознавчої літератури, словників та довідників з української мови «Слово до слова – зложиться мова», «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська…».

Викладачі, працівники та студенти коледжу взяли участь у ХХІ Радіодиктанті національної єдності не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Студенти усіх спеціальностей можуть взяти онлайн участь у 1-му етапі  Міжнародного мовно-літературного конкурсу для учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка протягом 9-11 листопада на платформі classroom за посиланням: