Міжнародний день музеїв

 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв з 1978 року відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

Міжнародна рада музеїв щороку обирає і затверджує тему Міжнародного дня музеїв, яка є основною, і має на меті привернути увагу суспільства. День музеїв – 2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, які має строкате суспільство,  та інструментом для подолання упередженості, яку часто воно ж демонструє.

В Україні налічується понад 600 музеїв, серед яких є досить незвичайні, зокрема музей сала, туалету, звуку, сну і навіть музей тролейбусного талончика.

У селі під Харковом виставлені оригінали Пікассо і Малевича, в Полтавській області розкажуть про справжні весільні традиції українців, а в Карпатах можна доторкнутися до таємниць чарівників-мольфарів. А у Черкасах діє унікальний музей однієї книги – музей «Кобзаря». Незвичайні музеї розсіяні по всій Україні: їх можна знайти як в обласних центрах і великих містах, так і в провінції.

Для студентів технікуму, а особливо студентів спеціальності «Туризм», постійно проводилися екскурсії та практичні заняття у різних музеях, що знаходяться у місті Черкаси та й по всій Україні.

Але під час карантину ми не маємо можливості відвідувати музеї, проте здійснюємо віртуальні екскурсії ними, що радимо і вам зробити!

Лувр — https://www.louvre.fr/media-en-ligne

Версаль — https://artsandculture.google.com/project/versailles

Музей Ван Гога — https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en

Галерея Уффіці — https://artsandculture.google.com/partner/uffizi-gallery

Британський музей — https://britishmuseum.withgoogle.com/

Віртуальний тур українськими музеями просто неба — https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

Ukraine WOW — https://ukrainewow.com/

Музеї Львівщини — https://old.dailylviv.com/3D/loda/