Цвіт маку – цвіт пам’яті про подвиг героїв.

       8 травня  майже усіма країнами Європи та багатьма країнами світу відзначається День пам’яті та примирення. У цей день 76 років тому була підписана капітуляція нацистської Німеччини, і хоча Друга світова війна ще тривала, але військові дії на території Європи припинились. А 9 травня – відзначається, як День перемоги над фашизмом. Цій перемозі передували 6 років  жорстокої, нищівної, наймасштабнішої за втратами війни.  За цей час відбувалися злочини проти людства та людяності в концтаборах Дахау, Бухенвальд, Освецим, Майденек та інших. Це період великих та жахливих битв: Сталінградська , Курська, битва за Дніпро.

    Перемога дісталася людству занадто дорогою ціною —  від 50 до 85 млн людей загинуло, мільйони були поранені, залишилися без житла, півсвіту лежало в руїнах. Важко уявити усі випробування, незгоди,  які випали на долю людей, що здобували для нас мирне небо та ранкову тишу, свободу та незалежність.

     8-9 травня ми згадуємо та вшановуємо усіх солдатів: які повернулися додому,  які залишилися на полях під непримітними обелісками з надписом «невідомий». Згадуємо партизанів та вояків УПА, лікарів  та санінструкторів, робітників та колгоспників, що своєю працею також наближали перемогу над фашизмом. У ці дні  ми особливо згадуємо війну для того, щоб вона ніколи не повторилася. Недаремно усі заходи проходять під гаслом : «Ніколи знов!». Символ цієї війни  — червоний мак, як  краплинка крові солдат, що загинули.

     На жаль, не всі винесли уроки з тих лихих днів. І сьогодні на українській землі точаться бойові дії, вибухають снаряди, гинуть воїни та мирне населення. Як і 76 років тому солдати закривають мир своїми грудьми, тримають небо на своїх плечах.

   У прийдешні дні Слави та Пам’яті кожен з нас особисто приєднується до вшанування великого подвигу, що увічнює героїзм, мужність та священну любов народу до рідної країни.

  Тож з великою повагою ми хочемо згадати й вшанувати  пам’ять всіх ветеранів технікуму, викладачів і працівників, які в далекі 1941-1945 роки защищали нашу Батьківщину від ворога. Серед них

 

Наш доземний уклін, безмежна вдячність і глибока шана визволителям української землі, які ціною власного життя відстояли й відстоюють мир на землі й в Україні. Слава героям у віках!