День Європи в Україні

День Європи – свято, яке відзначають в країнах Європейського Союзу 9 травня. В Україні цього року святкування припадає 15 травня. Разом з національною валютою (євро), гімном та прапором День Європи є символом ЄС як політичної сили.

Історично Рада Європи відзначала однойменне свято у день свого заснування, а саме 5 травня з 1949 до 1964 року. Пізніше Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи – свято миру та єдності на континенті.

Традиційно в цей день країни Євросоюзу проводять святкові та освітні заходи, присвячені Європейському Союзу, велика частина з яких проходить у Бельгії. Також у цей день на міських площах європейських міст проводять музичні концерти та фестивалі традиційної їжі європейських країн.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначають День Європи. З 2003 року цей день відзначається в Україні в треті вихідні кожного травня. І все задля того, щоб відзначити єдність, спільні цінності та історію усіх націй континенту.

У різних регіонах України протягом минулих років проходили численні події, де люди могли спробувати традиційні європейські страви або послухати європейських музикантів. Традиційно урочиста церемонія відкриття проходила в Києві. У центрі міста облаштовували «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Такі містечка складалися з павільйонів, які представляли Україну та кожну державу-члена ЄС. У павільйонах зазвичай презентували історію, культуру, географію найбільших міст держав-членів ЄС.

У 2020-2021 роках День Європи у всьому світі святкували в онлайн-форматі через поширення коронавірусу.

З нагоди Дня Європи у групах Т-6, Т-5 та Тфб-2 була проведена виховна година «День Європи в Україні». Під час заходу студенти ознайомилися з історією створення  Євросоюзу, його символікою, культурою, особливостями національної кухні, прослухали гімн Європейського союзу та  переглянули відеопрезентацію «10 фактів про Європу». На завершення, студенти з великою цікавістю взяли участь у вікторині «Європейський калейдоскоп».

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями та інтересами, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.