Рекомендації щодо проведення бесід із здобувачами фахової передвищої, вищої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації.

28 квітня в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні. Новий девіз Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі — 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 — Act together to build a positive safety and health culture).У МОП підкреслили, що наявність надійної системи охорони праці, що включає конструктивну участь урядів, роботодавців, працівників, суб’єктів охорони здоров’я та всіх відповідних сторін на національному рівні та рівні підприємств, має вирішальне значення для захисту умов праці та забезпечення безпеки і здоров’я працівників. Завдяки ефективному соціальному діалогу уряд та соціальні партнери можуть брати активну участь на всіх етапах процесів прийняття рішень з охорони праці. Це важливо як під час розробки та перегляду політики і нормативно-правової бази з питань охорони праці для вирішення постійних та нових проблем у галузі охорони праці, так і під час їх практичного застосування на робочому місці. Соціальний діалог не тільки сприяє вдосконаленню політик та стратегій у галузі охорони праці, а й допомагає швидше та з більшою ефективністю їх реалізовувати.

   Війна з Росією увірвалася в наше життя несподівано. Разом з нею пришло жахіття постійних повітряних тривог з ракетними та артилерійськими обстрілами і мінуванням територій. Зростає кількість вбитого  та травмованого мирного населення. За офіційними даними вже загинуло більше 200 дітей. Із-за воєнних дій та роботи  диверсійно-розвідувальних груп противника існує  ризик терористичних проявів та ураження техногенними факторами внаслідок руйнування потенційно небезпечних об*єктів. Вірогідність надзвичайних ситуацій також значно зросла. За попередніми даними , очищення від вибухонебезпечних залишків потребують 80 тисяч квадратних кілометрів території України. Нажаль, з кожним днем обстрілів наших міст і сіл площа «засіяних» вибухонебезпечними предметами земель тільки збільшується. У зв*язку з вищевикладеним ,а також проведенням занять зі здобувачами фахової передвищої освіти дистанційно,    День охорони праці у нашому коледжі також пройшов у режимі онлайн.   Зі студентами та викладачами  були проведені просвітницькі заходи з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайних ситуаціях. Додатково   під час вивчення дисципліни «Захист України»,студенти першого курсу більш детально розглянули тактико — технічні характеристики протипіхотних та протитанкових мін,артилерійських боєприпасів,ракет з касетними бойовими частинами, а також дій при їх виявленні,веденні бойових дій,загрози ураження стрілецькою зброєю,евакуації цивільного населення тощо. В класрумі та на сайті коледжу розміщено тематичне відео ДСНС України та рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо проведення бесід із здобувачами фахової передвищої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайних  ситуаціях. На випадок можливого застосування агресором зброї масового ураження в коледжі виготовлено необхідну кількість ватно-марлевих пов*язок , підготовлені до застосування фільтруючі протигази. Під час виховних годин класні керівники  доповнили  просвітницьку  інформацію алгоритмами дій під час сигналу «Повітряна небезпека»  та надання першої долікарської допомоги потерпілим.