Сьогодні, 26 квітня, 36-та річниця Чорнобильської катастрофи.

У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися вибухи, що повністю зруйнували реактор. Через вибух почалася пожежа. Через це на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша у світі техногенна катастрофа. Було викинуто у повітря близько 190 тонн радіоактивних речовин. Небезпечні радіоактивні речовини виділялися в довкілля через пожежу, яка тривала майже два тижні. Населення Чорнобиля зазнало опромінення у 90 разів більшого, ніж населення Хіросіми після вибуху атомної бомби.

У результаті аварії утворилася радіоактивна хмара, що накрила Україну, Білорусь, Росію, а також значну частину європейських країн.

Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження. В даний час над зруйнованим енергоблоком АЕС встановлено саркофаг.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Того ж дня з’явилася інформація про підготовлюваний Росією теракт на території Чорнобильської АЕС.

Чорнобильська АЕС понад місяць була окупована збройними підрозділами РФ.

31 березня російські військові залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь. Перед цим окупанти склали та підписали «Акт приёма и передачи охраны Чернобыльской атомной электростанции», зазначивши, що з боку адміністрації «об’єкта, який охоронявся» претензій до нацгвардії РФ немає.

На ЧАЕС 2 квітня підняли прапор України.

Пам’ятаймо про радіаційну трагедію на нашій землі! Вшануймо подвиг ліквідаторів! Не допустимо нової катастрофи, спричиненою «руським міром». Слава Україні!