22 січня Україна відзначала День Соборності, приурочений до Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.

Початки поняття соборності заклали ще за часів Київської Руси-України її великі князі: Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах. Вони зміцнювали українську державу, збирали до купи її землі.

Згодом за часів відновлення та існування Української козацької держави естафету соборності підхопили та розвивали такі гетьмани України як Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У часи міждержав’я України ідея соборності знайшла своє відображення у працях українських мислителів. Жила вона і серед українського народу – заходи, присвячені ідеї соборності збирали велику кількість учасників з різних його верств.

Та остаточно ця ідея державних мужів та мислителів і водночас споконвічне прагнення українського народу були фактично та юридично зреалізовані 22 січня 1919 року в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Цим юридично оформлювалося їх об’єднання в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

З метою святкування Дня Соборності України в нашому навчальному закладі були проведені такі заходи: екскурсія до Черкаського краєзнавчого музею для студентів І курсів, участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника Борцям за волю України,  відеоперерва «День Соборності: як об’єдналися дві частини України», радіогазета «День Соборності України», вікторина «Невідомі факти про Україну» для студентів гр. СПфб-3-09-21, Тфб-3-09-21 , виставка в бібліотеці  «Соборність Духу, Розуму і Серця», засідання гуртка «Історичні портрети», присвячене Дню Соборності.