Щороку 22 січня ми відзначаємо величне національне свято – День Соборності України! Саме цього дня був ухвалений Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, 22 січня, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

У тексті Акта Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Гербом новостворенної держави став тризуб.

Однак об’єднання України відбулось суто символічно: вже через кілька тижнів після проголошення Акта Злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина — Закарпаття.

Яскравим прикладом єдності та прагнення до свободи став живий ланцюг 1990 р., коли українці-патріоти вирішили символічно з’єднати Схід та Захід України. Ланцюг протягувався з Києва до Львову та Івано-Франківську, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Відтоді живі ланцюги створюються в Україні кожного року, символізуючи неподільність держави

Сьогодні День Соборності — знакове українське свято, яке символізує єдність. Вкрай важливо пам’ятати як важко вона здобувалась, особливо під час війни, яка й донині загрожує суверенітету держави. 

До цієї історичної події класними керівниками нашого закладу були проведені виховні години : «Українська революція 1917-1921 років. Як творилася держава», «Акт злуки», «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 рр.». Також працівниками бібліотеки була підготовлена виставка: «22 січня- День Соборності України».