Студенти й викладачі Черкаського комерційного технікуму з нагоди 97-ї річниці проголошення Акта злуки та з нагоди відзначення 22 січня Дня Соборності України у Соборному парку взяли участь в молебні та урочистому покладанні квітів до пам’ятного знаку черкащанам, які загинули у зоні АТО в боротьбі за суверенну, неподільну Україну.

 Бути єдиним і вільним – про це український народ мріяв з прадавніх часів. Початок втілення мрії у життя був покладений 22 січня, коли про це було публічно заявлено на знаменитій Софійській площі у Києві. Об’єднання двох народних республік в одну, назване «Актом злуки» залишилося лише декларацією, але з’явилася надія, що рано чи пізно, це станеться. «Акт злуки» став реальним втіленням віковрї мрії українців про свою державу. І хоч «Акт злуки» 1919 року виявився декларативним, ідея Соборності продовжувала жити.

Минуло більше 70-ти років, допоки 22 січня 1990 року мільйони українців не утворили справжній «живий» ланцюг від Києва до Львова. Цей ланцюг є символом духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року. З 2011 року День Соборності України був об’єднаний в єдине свято з Днем Свободи.

Боротьба за єдність та свободу України триває. Відбулася революція Гідності, не припиняється відстоювання територій на сході України, не визнана окупація Кримського півострова, тому проблема возз’єднання української землі сьогодні не менш актуальна, ніж 100 років тому.

Нехай День Соборності допоможе нам ще глибше усвідомити історичне коріння, зміцнить нашу силу і волю, щоб бути гідними нащадками наших батьків – дідів-прадідів, для яких єдина незалежна Україна була і залишиться понад усе. А відзначення Дня Соборності і Свободи – це наш моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, принесених українським народом на алтар незалежності, соборності та державності.