День українського добровольця — свято,  що відзначається в Україні 14 березня. У цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Дата установлена 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

14 березня 2019 року у Соборному сквері м. Черкаси відбулося вшанування пам’яті загиблих добровольців та громадян , які віддали своє життя за суверенітет та цілісність України.

Представники студентства, викладачів та  працівників  Черкаського комерційного технікуму на чолі з директором Людмилою Крикуненко  взяли участь у заході . Разом із керівниками  влади, представниками духовенства, рідними військових, волонтерами , учасниками  АТО помолились за Україну, загиблих добровольців та вшанували пам’ять поклиданням квітів до меморіалу героїв.