…Українська вишиванка – диво,

У ній народу код, його душі,

І кожному в ній зручно і красиво,

Вдягнути вишиванку поспіши!

     У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його менталітетну традицію. В Україні таким символом є вишиванка — своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами, символами та знаками.

 День вишиванки, який цього річ відзначають 21 травня, — це неофіційне народне свято, яке покликане сприянню єдності культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

Це свято було започатковане в Чернівцях у 2006 році, коли студенти  ЧНУ ім.. Ю.Федьковича провели акцію «Всесвітній день вишиванки» та прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримала невелика група студентів та викладачів закладу, а в наступні роки до цього заходу приєдналися всі охочі українці й не тільки по всьому світу. До Дня української вишиванки долучаються всі люди,  які люблять Україну й хочуть її підтримати.

 Сьогодні українська вишиванка – не просто красивий одяг, це оберіг кожного українця, органічна складова нашого життя і культури.  А ще  українська вишита сорочка – це національний бренд, який відомий в усьому світі.  Це наш символ віри і патріотизму, історичної пам’яті, поваги до минулого, утвердження сучасного й сподівання  майбутнього нашого народу.

   Тож приєднуймося всі до святкування Дня вишиванки! І нехай відстань та обставини  цьогорічної відзнаки  свята не завадять нікому пам’ятати, хто ми є. Носімо українську вишиванку і в будні і свята, бо вишиванка – це не мода, це стан української душі!

 

Профком