Дні спеціальності «Соціальна робота»

Соціальні працівники — це люди, котрі справою свого життя вважають допомогу іншим. Професія соціальний працівник з’явилася в Україні досить недавно — близько 17 років тому, однак за цей короткий проміжок часу вона змогла завоювати широку популярність серед населення.

З 28 жовтня по 1 листопада 2019 року цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін проводилися Дні спеціальності Соціальна робота.

В рамках тижневика щодня студенти, викладачі та працівники технікуму мали змогу ознайомитись зі специфікою професії «соціальний працівник». Щодня зачитувались радіогазети та на великій перерві у вестибюлі технікуму проходили відеовікторини на професійну тематику.

З понеділка вестибюль технікуму прикрашали експозиції студентів, які взяли участь у виставці творчих робіт.

Студенти відвідували заклади соціальної сфери — Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, благодійну громадську організацію «Від серця до серця» та театральну виставу «Мартин Буруля».

Викладач Відьменко М.О. спільно з групами спеціальності Соціальна робота та студентами Черкаського національного університету, ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва та Черкаського комерційного технікуму апробували методику «Форум-театр». Також студенти ЧКТ були запрошені до Живої бібліотеки «Social stories: як знайти своє місце в соціальній робот» в ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Живими книгами виступили Ченбай Інна — соціальний працівник ЧОЦССДМ, координатор, тренер соц проектів; Інна Дика — стипендіатка програми Завтра.ua, начальник освітньої частини Комп’ютерної академії Шаг; Юлія Хмельницька — директор Комп’ютерної академії Шаг; Усманова Вероніка — волонтер міжнародних проектів.

Медіаторка ГО «Ла-Страда», кандидат педагогічних наук, викладач кафедри соціальної роботи ЧНУ ім..Б.Хмельницького Матвійчук М.М. провела для наших студентів тренінг «Комунікативні навички в роботі волонтера».

На позитивній та творчій ноті пройшов Мовно-літературний турнір, в якому взяли участь команда І курсу «Мовознавці» та команда ІІ курсу «Яценята». З невеликим відривом перемогу отримала команда «Яценята» — Олійник Альона, Кравець Тетяна, Огієнко Наталія, Шустрова Айя, Дорошенко Юлія.

Представник юнацької бібліотеки ім.. В.Симоненка Стокоз Ольга Олексіївна провела майстер-клас для студентів на тему «Технології соціально-педагогічної терапії засобами мистецтва» під час якого вони виготовляли гарбуза.

Для перевірки знань студентів під час тижневика були проведені олімпіади з навчальних дисциплін: «Основи філософських знань», «Українська мова», «Вступ до спеціальності».

Переможцями олімпіад визначено: Крижанівська Ольга група СП-11, Варяниця Дар’я група СП-12, Камінська Аміна, група ХТ-10, Білоусова Крістіна група Ф-6.

Професія соціального працівника – непроста. Вона потребує не тільки знань та вмінь, яких можна досягти в процесі навчання, а й відповідного стану душі. Згадуючи відомого філософа Григорія Сковороду, можна з упевненістю сказати, що це робота за покликанням, адже не кожна людина може стати соціальним працівником.