У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити попіл віків. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Сергійович Грушевський – визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, пубуліцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний діяч, засновник Української Народної Республіки. Саме з його творчою спадщиною пов’язані ідеї відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу. Як політик, Грушевський був засновником Національно-демократичної партії Галичини і товариства українських поступовців у Києві, творцем засад Української незалежної держави. У науковій творчості і політичній діяльності український вчений вважав вищим мирилом любов до свого народу і до історичної істини.

Михайло Грушевський належить до тих громадських діячів, які сповна пізнали велич і насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишалися вірними ідеї усього життя – самоствердженню свого народу. Пам’ять про нього – вічна, а його наукові праці – невичерпне джерело мудрості.

З метою гідного відзначення 150 річчя від дня народження М.С. Грушевського у Черкаському комерційному технікумі було проведено ряд заходів, а саме: організована творчо-пошукова робота студенткою групи ВХП-15 Метейко Каріною «Михайло Грушевський – перший Президент України»; проведена історична вікторина присвячена 150-річчю від Дня народження М. Грушевського; заслухана доповідь на інформаційно-методичній нараді «Історичний портрет Михайла Грушевського: 150 років від дня народження»; організована книжкова виставка, присвячена 150-річчю від дня народження М.Грушевського.