Душею щира Українка

 

Я можу в літературі або тримати бойовий тон, або мовчати

Леся Українка

 

Лютий… Останній зимовий місяць осяяний особливим теплом у душі кожного українця. Адже  саме в лютому, напередодні весни, народилася зірка світової величини – Леся Українка.

25 лютого з нагоди вшанування 150-річчя від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки в бібліотеці ЧКТ відбувся захід «Душею щира Українка».

Студенти групи ПТфб-1, СПфб-1 та Тфб-1 активно взяли участь у заході, із захопленням слухали розповідь про складну й трагічну долю Лесі Українки, яка разом із Тарасом Шевченком та Іваном Франком входить до тріади геніїв України.

«Світ ще не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і запалала ясним вогнем. В промінні цього вогню світ пізнав творіння української поетеси, насичені філософськими роздумами про майбуття, сповнені незборимої сили заперечення зла та ствердження добра», — писав про поетесу М. Рильський.

Життя Лесі Українки – це справжня легенда, яку творила вона сама, здобуваючи знання самоосвітою, долаючи тяжку невиліковну хворобу і творячи для нащадків неповторну, прекрасну поезію. Справжня донька Прометея!

Під час заходу студентки Василенко Діана та Лаптєва Анастасія читали поезії натхненно, від душі, з щирою любов`ю до Лесиного слова.

Книжкова виставка «Лесине слово єднає» привернула увагу студентів, примусила кожного на хвильку зупинитися і долучитися до життя і творчості Доньки української нації, згадати те, що вони вже вивчали на заняттях із української літератури.

І перлиною, заключним акордом заходу, була вікторина про життя і творчість відомої поетеси. Байдужих не було! Всі студенти взяли активну участь у вікторині і знаходили правильні відповіді на поставлені запитання.