Естетичне виховання – важлива ланка національно-патріотичного виховання

Відклади усе і послухай –

Є у цьому чарівність така…

Естетичне виховання  — це важлива ланка національно-патріотичного виховання студентської молоді. У наш час глобалізації, пандемій, онлайн спілкування так важливо говорити із молоддю про прекрасне, формувати у неї естетичні смаки, прищеплювати гармонійне ставлення до навколишньої дійсності: милування красою природи, слухання й розуміння музики, читання  художньої літератури, споглядання творів живопису й архітектури тощо.

Форми й методи естетичного виховання, які використовують класні керівники нашого закладу  дуже різноманітні: проведення тематичних виховних годин з мистецьких, етикетних  питань, перегляд та обговорення кінофільмів та художніх творів, екскурсії до музеїв, на фото вернісажі, прогулянки парками, зустрічі з творчими особистостями, культпоходи до обласної філармонії й драматичного театру, екскурсійні поїздки визначними місцями нашої Батьківщини.  Організація таких заходів потребує ретельної підготовки й фахових знань.

З метою надання методичної допомоги в підготовці й проведенні заходів з естетичного виховання на засідання травневого психолого-педагогічного семінару класних керівників було запрошено Вербівську К.І., письменницю Національної спілки письменників України, авторку 9 поетичних збірок, лауреатку трьох  Всеукраїнських премій (імені М. Масла, імені Д.Кононенка та імені М.Томенка) , а також Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені М.Старицького.

Мисткиня зазначила, що роль митця й культури дуже важлива для кожного народу.  Педагог необхідно вміти змотивувати студентів розвивати в собі естетичні смаки, культуру поведінки й мови, тому що від цього залежить і загальний рівень культури молоді. «Ми повинні вселяти в молоді душі  ген української культури , який робить наш народ незламним. Треба вчити вихованців прагнути робити все красиво. А робити красиво вчить нас мистецтво: музика, картина, художнє слово – дух культури, народу, дух землі, на якій ми живемо,» — сказала гостя.

Також Катерина Іванівна ознайомила із заходами, які проводить  з естетичного виховання Черкаська обласна юнацька бібліотека  імені В.Симоненка. Їх можна відвідати студентам із своїми класними керівниками на виховних годинах чи у вільний час.

На завершення зустрічі поетка Катерина Вербівська продекламувала свої поезії із двох останніх збірок «Ненадивленість» і «Тополине танго». Найбільшою приємністю для учасників семінару було читання авторкою поезій «на замовлення, із передбаченням».