У швидкоплинності часу та зміні наших уподобань по відношенню до тих чи інших героїв незмінним залишається одне – споконвічна любов  українського народу до свободи, до процвітання своєї держави. Козацтво – велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Саме 14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, відзначається День українського козацтва  та  День захисника України.

День захисника України – наймолодше із трьох свят, яке було  встановлене 14 жовтня 2014 року.

Традиційно, з нагоди Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці 15 жовтня в читальній залі бібліотеки технікуму відбулася історична вікторина на тему: «Дух козаків у нащадках живе». У заході взяли участь студенти груп Ф -6 і ХТ-10.  Бібліотекар технікуму Тінякова М.М. привітала всіх присутніх зі святом українського козацтва і Днем захисника України. Завдяки впливові козацтва на українську культуру, збереженню козацьких традицій, українці і в подальшому, у часи бездержавності, зберегли прагнення до волі і незалежності, а образ козака став уособленням ідеалу чоловіка – воїна, захисника вітчизни

Учасники вікторини розділилися на дві команди. Команда хлопців із капітаном Бойко Денисом та команда дівчат, капітан команди Біляєва Софія. Вікторина проходила у три етапи. Перший етап-розминка, другий – історичний, третій-конкурс капітанів. Питання заходу стосувалися побуту, традицій українських козаків, історичних постатей та подій, які вплинули на життя українців.

Після командної гри відбувся бліц — турнір капітанів команд. Капітанам потрібно було швидко зорієнтуватися і першим відповісти на запитання, які стосувалися життя і побуту козаків.

Для учасників представлено тематичну полицю «Козацтво у слові писемному», на якій розміщені книги, що розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями.

Журі, після тривалого обговорення, визначило переможцем  команду Бойка Дениса.

В ці святкові дні вітаємо усіх, хто причетний до захисту нашої Батьківщини: військових, волонтерів, простих людей, які вже п’ятий рік вносять свою частку в перемогу України. Хай береже Вас Господь!