Круглий стіл «Дзвони Чорнобиля»

26 квітня 1986 року людство ніколи не забуде. Саме в цю ніч почався відлік часу, який розділив життя на «до» і «після» Чорнобильської катастрофи.

Чорнобильська катастрофа – це екологічна катастрофа, що була спричинена руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

12 квітня з нагоди 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС відбулося онлайн-засідання круглого столу «Дзвони Чорнобиля», в якому взяли участь викладачі Посипайко Т.В. та Відьменко М.О. і студенти спеціальності «Соціальна робота».

Під час засідання учасники зустрічі виступили з доповідями на теми:

  1. Чорнобиль — як це було.
  2. Наслідки Чорнобильської катастрофи.
  3. Державна політика у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
  4. Соціальне та пенсійне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також учасники переглянули фільми «Чорнобиль сьогодні» та «Шість невідомих фактів про Чорнобиль».

Зустріч схвилювала молодь, яка слухала доповідачів і переглядала фільми, затамувавши подих. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного українця, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

Тамара ПОСИПАЙКО