Дотримання прав людини є ключовою національною ідеєю усіх демократичних країн світу. Незалежно від національної ідеї, в її центрі має знаходитися людина, її інтереси, дотримання прав і свобод.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році з нагоди прийняття 10 грудня 1948 році Загальної декларації прав людини. Цей міжнародний акт став першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

У рамках тижня правознавства до Дня захисту прав людини 7 грудня бібліотека коледжу разом із студентами груп СП-12 та СПфб-2 провела виховний захід на тему «Молодь, знай та відстоюй свої права!». Мета заходу була спрямована на ознайомлення студентів з історією виникнення прав людини, видами прав і свобод та документами, що їх регламентують. За допомогою вікторини, яка проводилась під час заходу, студенти проявили свої знання про права, які їм гарантує ООН, жваво давали характеристику запропонованим правовим ситуаціям та аргументували їх.

З метою забезпечення дотримання в державі прав і свобод людини і громадянина потрібно, щоб на всіх рівнях влади та кожним громадянином була високо усвідомлена важливість дотримання прав і свобод людини. Сьогодні кожен громадянин для захисту і реалізації своїх прав повинен знати хоча б основи права. Для цього у вестибюлі коледжу організована виставка «Маю право на права», на якій представлені книги та матеріали з різних галузей права.

Кожен з нас має слідкувати, чи не порушуються його права й свободи. І, найголовніше, – поважати права інших.