29-30 вересня роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинених нацистами у 1941-1943 роках.

Трагедія Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.

З метою вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації міста Києва в роки Другої світової війни, та у зв’язку з 80-ми роковинами від початку трагічних подій у Бабиному Яру – масового вбивства євреїв, українців, ромів та осіб інших національностей бібліотека фахового коледжу харчових технологій та бізнесу провела годину пам’яті «Мовчазний крик Бабиного Яру» із студентами групи ХТ-5. Присутні дізналися про знакові дати, події трагічного періоду та їх значення, а також про особливості та чисельність жертв Бабиного Яру.

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках.  Трагедія стала символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей. Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації Києва. Найтрагічнішими стали 29–30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. В німецьких донесеннях цю операцію назвали “гросакцією” (“велика акція”, від нім. Großaktion). Формальним приводом до неї стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика 24 вересня.

Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші “бабині яри” – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

В Черкаському коледжі харчових технологій та бізнеса з метою вшанування пам’яти жертв Голокосту були проведені  заходи: відеоперерва «Бабин Яр. Біль нашої пам’яті», радіогазета  «Роковини масових розстрілів євреїв у Бабиному Яру», національний урок пам’яті «Бабин Яр» для груп ХТфб-1, ХТфб-2, ХТфб-5 з демонстрацією та використанням освітньої платформи «Червона точка пам’яти», інформаційна година для мешканців гуртожитка «Все мовчки тут кричить». Студенти коледжу вшанували жертв тих подій, зробили висновки про недопущення  дискримінації та ненависті до інших народів, релігій та націй.

Вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Голокосту – це попередження для людства, і український народ завжди буде єдиним у прагненні ніколи не допускати будь-яких проявів ворожнечі на расовому чи національному ґрунті.