У Законі України «Про освіту» зазначено, що освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави. Дорога в майбутнє завжди лежить через сьогодення із минулого, тому саме музеї і займають важливе місце у справі виховання підростаючого покоління. Молоді люди повинні пам’ятати і ставитися із повагою до тих людей, що творили історію «Alma mater», створили умови для навчання, праці та проведення дозвілля.

У 2003 році з нагоди 40-річчя Черкаського комерційного технікуму з ініціативи директора Ткач Віри Владиславівни було розпочато створення музею. Його утворення було результатом цілеспрямованої, систематичної, творчої, пошуково-дослідної, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені викладачі, студенти, ветерани та випускники технікуму  під керівництвом одного з перших викладачів, ветерана праці Далійчук Світлани Федорівни. Вже напередодні ювілею відбулося відкриття музею. Першими його відвідувачами були гості свята: працівники – ветерани, які перебувають на заслуженому відпочинку, представники міської та обласної адміністрації, управління освіти та науки, випускники минулих років.

Музей технікуму – потужний інформаційний центр, в експозиціях якого представлені архівні матеріали та документальні джерела про створення, становлення та періоди розвитку навчального закладу, його керівників, перших викладачів, викладачів-ветеранів Великої Вітчизняної війни, історію молодіжних організацій та рухів. Відвідуючи музей, студенти, викладачі та працівники технікуму дедалі глибше починають розуміти, що знання історії про рідний народ, колектив – це пізнання себе, свого родоводу, культури, і тим самим глибоко усвідомлюють нерозривну єдність із попередніми поколіннями, які працювали та навчалися у технікумі.

Вже більше 10-ти років продовжує працювати і гостинно приймати відвідувачів музей Черкаського комерційного технікуму. Щоб ознайомити першокурсників з історією розвитку технікуму та його сьогоденням екскурсії в музеї організовують і проводять студенти – екскурсоводи, які навчаються за спеціальністю «Туристичне обслуговування», під керівництвом вихователя гуртожитку Ковтуновської Валентини Валеріївни.

Розпочинається розповідь у музеї з експозиції «Кадровий потенціал», у якій розкриваються етапи створення та становлення технікуму. Тут можна побачити світлини директорів та викладачів, які працювали і працюють над розвитком і процвітанням нашого навчального закладу.

Далі знаходиться експозиція, що розповідає про матеріально-технічну базу технікуму, з часу його утворення і до наших днів. Відвідувачі знайомляться з тим, як будувався технікум та гуртожиток, як облаштовувались аудиторії та наскільки змінився технікум сьогодні, ставши сучасним і потужним навчальним закладом.

У наступних двох експозиціях: «Навчальна робота» та «Методична робота» можна ознайомитись з  клопіткою працею педагогів технікуму щодо створення навчально-методичного забезпечення, навчальної та гурткової роботи, участю студентів технікуму у різноманітних конкурсах та Днях науки, а також з історією виникнення кожної спеціальності нашого у технікумі.

Не менш цікавою є тема екскурсії про практичне навчання. У цій експозиції можна спостерігати участь наших студентів спеціальності «Виробництво харчової продукції» у конкурсах професійної майстерності, студентів спеціальності «Соціальна робота» у волонтерських заходах та проходження практики студентами на підприємствах нашого міста.

Експозиція «Виховна, спортивно-масова робота» знайомить відвідувачів музею із життям нашого технікуму у позанавчальний час. Можна побачити фотоматеріали як з традиційних заходів: «День здоров’я», «Вечорниці», «Містер ЧКТ» так і ознайомитись із спортивними перемогами та досягненнями студентів технікуму.

«Соціальна інфраструктура» є однією з основних експозицій в музеї, у якій відображено зміни протягом багатьох років у їдальні, бібліотеці, тренажерній залі, медпункті, перукарні. Тобто, все те, що допомагає створювати комфортні умови для навчання та проживання студентів у гуртожитку.

Надзвичайно цікавою для всіх відвідувачів музею є експозиція  «Ними пишається технікум», яка подає інформацію про випускників нашого технікуму, які працюють майже у різних куточках світу, які побудували успішну кар’єру, які створили власний бізнес.

Завершальною під час екскурсії є експозиція «Сьогодення технікуму», в якій розповідається про нормативні документи, якими керується наш навчальний заклад, про перспективи розвитку та циклові комісії, які працюють на даний час у технікумі.

Музею технікуму належить вагома роль у здійсненні науково-методичного супроводу діяльності закладу. Гостинно музей зустрічає всіх гостей, які відвідують технікум під час Дня відкритих дверей, науково-практичних конференцій, семінарів, олімпіад, конкурсів професійної майстерності, нарад та інших заходів. На його базі проводяться як оглядові, так і тематичні екскурсії, вечори пам’яті, зустрічі з цікавими людьми.

Якщо Ви маєте цікаву інформацію, архівні документи, фотоматеріали, світлини, нариси, маєте певні трудові досягнення після закінчення технікуму, ми будемо раді розмістити їх у музеї.

Надсилайте матеріали на адресу технікуму (вул. Смілянська, 84, м.Черкаси, 18008), або на електронну пошту (ccts@ukrpost.ua).

Ласкаво запрошуємо до нашого музею! Завжди раді Вас бачити у технікумі!