На Аскольдовій Могилі
Український цвіт —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
П.Тичина

104 роки тому, 29 січня 1918 року  українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

Ці події назавжди залишаться  в пам’яті багатьох поколінь українців як бій під Крутами. Тоді курсанти, студенти та гімназисти виконали наказ командування і ціною свого життя зупинили наступ ворога на два дні. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено, а згодом розстріляно 28 юнаків.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за вказівкою Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 воїнів-студентів було перевезено до Києва.

За кілька тижнів після бою під Крутами М. Грушевський написав: “Недаремно пролилася кров тисячів українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення…”

У нашому навчальному закладі до цієї пам’ятної дати  проведено відеоперерва «Крути. Пишемо історію», радіогазета «Героям Крут», перегляд відеофільму «Крути. 100 років битви»; книжкова виставка: «Герої Крут. Незламність духу української молоді».

Подвиг героїв Крут є прикладом мужності, патріотизму, незламності духу справжніх синів своєї Вітчизни.