З 5 по 10 травня 2017 року група студентів у супроводі викладачів Черкаського комерційного технікуму мандрували Західною Україною – подорожжю «Буковинські витрибеньки».

Подорож розпочалася з Поділля. 6 травня о 800  група прибула до міста Хмельницького, з якого відправилася до Кам’янець-Подільського. Місто відоме своєю багатою історією і належить до «Семи чудес України». В стародавньому місті студенти відвідали визначні архітектурні та історичні пам’ятки, пройшли вуличками і площами старого міста, побували в діючому католицькому храмі – Кафедральному костелі святих Апостолів Петра і Павла, під Тріумфальною аркою костелу загадали бажання, які, за запевненнями гіда, повинні обов’язково здійснитися, відвідали міський парк з водоспадами і лебедями, милувалися міськими краєвидами і красою річки Смотрич. Через Турецький (Замковий) міст студенти дісталися до старої фортеці, яка знаходиться на острові, оточеному Смотрицьким каньйоном. У підземеллях та вежах фортеці студенти відвідали експозиції, які відтворюють сторінки історії замку: відділ етнографії, експозицію оборони фортеці від турків, експозицію ув’язнення Устима Кармелюка, криницю в Чорній башті, експозицію метальної зброї. На території фортеці студенти могли не тільки доторкнутись до історії, а й розважитись – постріляти з лука, викарбувати  власну монету та придбати пам’ятні сувеніри.

Потім група вирушила на Буковину, до м. Хотина. Дорогою проїжджали найвищим мостом України «Стрімка лань» (54 м). Місто Хотин Чернівецької області розташоване на березі Дністра, відоме фортецею XIII — XVIII століття, що збереглася до наших днів. Завдяки вигідному стратегічному положенню Хотин відіграв значну роль в історії Молдови, Польщі, Туреччини, Російської імперії та України; відомий своїми історичними подіями, зокрема битвами XVII і XVIII століть. Сьогодні «Хотинська фортеця» є Державним історико-архітектурним заповідником, одним з семи чудес України.

Після Хотина студенти відправилися до гуцульського села Розтоки Чернівецької області, де і зупинилися на ночівлю.

Наступного дня, 7 травня, о 600 студенти вирушили до урочища Заросляк, з якого почався підйом на Говерлу. Говерла – найвища вершина Українських Карпат і всієї України (2061 м), знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей за 17 кілометрів від кордону з Румунією. Сходження на Говерлу починається стежками, які лежать через густий сосновий ліс. Коли дорога піднімається вище, хвойні ліси змінюються заростями ялівцю, а потім луками. Підйом стає дедалі крутішим, а останні триста метрів є справжнім випробовуванням для туристів. На вершині гори лежить сніг. І хоча підйом на гору був складним, всі запам’ятають незабутні відчуття радості й гордості; велич і красу гір, чудові краєвиди, які відкриваються на вершині Говерли. Похід на Говерлу – це пригода, якою можна пишатися. На вершині гори студенти технікуму встановили прапор ЧКТ.

У неділю, 8 травня, в першій половині дня відбулася екскурсія до Смугарських водоспадів, які знаходяться неподалік від східної частини села Розтоки. Русло потоку Смугарів (права притока Черемошу) та більшість його лівих приток перетинають виходи масивних пісковиків, вапняків, сланців — вони формують низку водоспадів. Сім водоспадів різної потужності й висоти: від 3 м до понад 18 м, розташувались на відстані 2 км , що є унікальним явищем для Українських Карпат. Смугарські водоспади мають також іншу назву — Буковинські водоспади. Водоспади номінувались на звання одного із Семи природних чудес України, і за результатами інтернет-голосування посіли дев’яте місце.

В другій половині дня в місцевій школі відбулися товариські матчі з волейболу та баскетболу між учнями і мешканцями села Розстоки та черкаcцями. Черкаська команда програла в грі з баскетболу і отримала перемогу в змаганнях з волейболу. Ввечері на студентів чекали смачні шашлики та дискотека.

9 травня, після сніданку, черкаські мандрівники вирушили до міста Чернівці – історичної столиці Буковинського краю.  По дорозі студенти зупинились біля першого в Україні пам’ятника Т. Г. Шевченку. Місто Чернівці відоме своїми архітектурними ансамблями, одну з яких — пам’ятку архітектури «Резиденція митрополитів Буковини і Далмації» — включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Екскурсія містом розпочалася саме з Резиденції митрополитів. Нині – це Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Після відвідування Університету відбулась оглядова екскурсія Чернівцями – «Українським Віднем».

О 1600  студенти та викладачі з найкращими враженнями від поїздки залишили місто Чернівці й вирушили до Хмельницького, з якого і відправлявся потяг до Черкас. До рідного міста група прибула 10 травня з великим бажанням мандрувати Україною знову та відкривати для себе красу нашої Батьківщини.