Похід до театру

Студенти-першокурсники разом з викладачами загальноосвітніх дисциплін відвідали БК ім. І.Кулика для перегляду вистав «Наталка Полтавка» І. Котляревського та «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого — найкращих українських п’єс, які протягом століть не втрачають своєї популярності та сприяють національно-патріотичному вихованню студентської молоді.

Усі студенти, які переглянули виставу І. П. Котляревського, не залишилися байдужими до образу Наталки, яка майже двісті років не полишає сцени.  Улюблена героїня – дівчина чесна, рішуча, вірна, красива, працьовита – дуже сподобалася глядачам. Щирий гумор перелітається з іронією, народними піснями і запальними танцями. Усіх присутніх зачаровували комедійні ситуації, жваві діалоги, яскраве музичне оформлення. Завдяки тому, що письменник відтворив національний колорит, змалював чудові характери персонажів, блискуче втілив народний ідеал української жінки, її моральну красу, вистава справила неповторне враження.

 

Також  студенти мали можливість переглянути виставу «Мартин Боруля», написану більше ста років тому геніальним драматургом, «корифеєм» українського театру  І.Карпенком-Карим.  Усім відомо, що класикою  стають ті твори, у яких порушуються проблеми актуальні для різних століть.  Саме тому сатирична комедія І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля» є надзвичайно популярною серед глядачів. Адже часи змінюються, а проблеми залишаються. Вистава порушує одну з вічних людських матерій – підміну моральних і духовних цінностей соціальним статусом. Амбіції головного героя Мартина Борулі –  «вийти у дворяни», приводять його до повного фізичного і духовного спустошення! Але життя дарує другий шанс для усвідомлення, що головне є не титул, а вміння залишатися у будь-якій ситуації порядною людиною, адже нашу гідність визначає не приналежність до привілейованого стану, а чесна трудова діяльність, порядність і відвертість у взаєминах з людьми… Висміявши поведінку Мартина, драматург утвердив народну мораль щодо родинних традицій, ставлення людини до рідної землі, свого народу, прадідівських коренів, праці, звичаїв.

Безліч актуальних життєвих ситуацій, колоритний гумор та майстерна гра акторів сприяли позитивному настрою та приємному перегляду вистави студентами-першокурсниками. У тому, що «Мартин Боруля» – одна з найкращих українських комедій переконалися і студенти, і викладачі. Всіх вразила акторська майстерність театральної трупи Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Т. Шевченка.