Студенти спеціальності «Товарознавство та комерційна діяльність» випускних груп ТКД-7 та ТКД-44 завершили проходження технологічної практики напередодні державної атестації.

Усім відомо, що найкраще закріплення теоретичних знань – це їх практичне застосування. Під час практики студенти мали змогу вдосконалити свої навички, застосувати здобуті теоретичні знання, перевірити власні здібності та визначитись з напрямком професії, яку оберуть у майбутньому. Серед таких напрямків можна виділити основні: товарознавець, продавець-консультант, касир-операціоніст, експедитор, маркетолог, менеджер, завідуючий секцією, митний брокер тощо.

Усі вони мають безліч особливостей та переваг, і  затребувані в торгівлі. Навіть у межах однієї організації товарознавець може виконувати різні обов’язки. Тому той, хто вирішив опанувати цю професію, повинен пам’ятати: товарознавець – це фахівець широкого профілю, отже, йому необхідно мати чудову освіту і широкий кругозір. Саме відготовку таких спеціалістів здійснюють в нашому технікумі викладачі та на підприємствах – керівники практики.

Студенти-випускники спеціальності «Товарознавство та комерційна діяльність» відпрацьвували вміння і навички під час виробничої практики на відомих сучасних підприємствах нашого міста: ТОВ «Фудпленет» супермаркети «Гранд Маркет», ТОВ «Епіцентр», ТОВ «Торгоснова» супермаркети Molli, ДП «Рітейл-Вест» супермаркети Фуршет, ТОВ «Фоззі-Фуд», супермаркети «Сільпо» та інші.

За підготовку висококваліфікованих молодших спеціалістів, надання грунтовних теоретичних знань з товарознавчих та комерційних дисциплін, які студенти вміло застосовують на практиці, керівники підприємств оголосили подяки Черкаському комерційному технікуму та викладачам спеціальності «Товарознавсвто та комерційна діяльність».

Під час проходження технологічної практики студенти-відмінники також виконували творчо-пошукові роботи за матеріалами тих підприємств, де працювали під час практики. Найкращі роботи були представлені на науково-практичній конференції «Творча праця – шлях до успіху», яка відбулась 19 травня у технікумі.

Однією з найцікавіших робіт є творчо-пошукова робота студентки групи ТКД-7 Рец Тетяни з теми «Аналіз ринку продуктивності праці» за матеріалами ТОВ «Фудпленет» супермаркету «Гранд маркет». Студентка досліджувала ефективність використання трудових ресурсів (персоналу) на підприємстві за 2015 рік. Особливо цікавим є відеофільм, який відзняла Тетяна у супермаркеті. На відео продемонстровані основні аспекти діяльності торговельної мережі, робочий процес та асортимент товарів.

Керівники виробничої практики від підприємств, на яких перебували наші студенти, залишились задоволені співпрацею та передбачають можливість працевлаштування випускників за обраною ними професією.