23 квітня 2016 року студенти Черкаського комерційного технікуму взяли участь у фіналі обласного щорічного дебатного турніру зі сталого розвитку, який стартував 15 березня цього року. Турнір проводився факультетом економіки та управління Черкаського державного технологічного університету і Ресурсним центром зі сталого розвитку в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ресурсний центр ініціює популяризацію Цілей сталого розвитку, які були прийняті ООН 25 вересня 2015 року.

Головна ідея дебатного турніру – показати небайдужість, потенціал та унікальне бачення молоддю шляхів розв’язання проблем нинішнього та майбутнього поколінь. Девіз турнірних змагань: «Разом  дієвіше!»

У межах щорічних дебатів було передбачено кілька етапів: перший – інформаційна сесія, другий – ¼ фіналу, третій – ½ фіналу та фінал.

До участі в дебатних змаганнях зареєструвались 48 команд загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл, гімназій, коледжів та технікумів Черкаської області. Команду ЧКТ представляли студентки групи Б-5: Дембовська Вікторія, Вовк Лілія, Корпаєнко Тетяна.

Перші дебатні ігри відбулися 8 квітня в рамках ¼ фіналу, на якому дискусії проводились за темами:

  1. «Майбутнє країни виключно в наших руках».
  2. «В сучасному суспільстві розум є найважливішою рисою успішної людини».

За результатами дискутування у ¼ фіналу наша команда увійшла до півфіналу, участь в якому вибороли 32 команди.

У півфінальних іграх 23 квітня обговорювались такі актуальні питання:

  1. «Інтелект має збагачувати країну, а не шукати кращої долі за кордоном».
  2. «Повноліття є точкою відліку для громадсько-активних дій».

До фіналу ввійшло 2 команди. Не зважаючи на те, що наша команда не виграла призового місця, учасниці продемонстрували високий рівень знань, аргументованість тез, виваженість думок, культуру публічних виступів. Судді відзначили підготовку команди, масштабність і глибину мислення, вміння переконувати та активну, цікаву гру.

Дякуємо нашим студенткам за участь у дебатах, змістовні та переконливі виступи, за гідне представлення технікуму на обласному турнірі зі сталого розвитку.