Шарлотта Бронте: правда почуттів в житті та творчості

21 квітня виповнилося 205 років від дня народження видатної англійської письменниці Вікторіанської епохи Шарлотти Бронте (1816-1855).

Перу Шарлотти Бронте належать романи: «Учитель» (1846), «Джейн Ейр» (1847), «Шерлі» (1849), «Містечко» (1853) та незавершений роман «Емма».

Романи Ш. Бронте привертають до себе увагу значущістю проблематики, пов’язаної з викриттям соціальної нерівності, захистом жіночої рівноправності, своєрідністю художньої майстерності, однією з особливостей якої є поєднання реалістичного початку з романтичною традицією. Героїні Ш. Бронте наділені твердими моральними принципами, сильними пристрастями, відвагою та сміливістю.

Популярність і світове визнання письменниці приніс роман «Джейн Ейр», який поставив ім’я Бронте поруч з іменами класиків англійської літератури ХІХ століття. У творі розповідається про бідну дівчину, яка відважно бореться за своє щастя. Авторка викриває лицемірний світ буржуазної Англії, захищає права жінок. Роман був переведений на різні мови світу та неодноразово екранізувався.

Бібліотека Черкаського комерційного технікуму закликає поринути в історію Вікторіанської Англії і пропонує вашій увазі виставку книг Шарлотти Бронте.