СКАРБ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ – НАШІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

 Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови про життя. Це закладено в українських звичаях, святах, обрядах, фольклорі. Це — світовідчуття та світосприймання нашого народу. Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми, між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини і народу взагалі…

У давні часи з приходом зими наставав час, коли закінчувалися всі господарські роботи й люд починав готуватися до Різдвяних свят… Господині пряли. Дівчата вишивали і щоранку вмивалися «першим снігом». Парубки допомагали батькам по господарству, а у вільний час «заважали» дівчатам вишивати, гуляючи на вечорницях. Наближався період передбачень на майбутній рік, а разом із цим надходив і час старих традиційних розваг сільської молоді — розваг, що сповнені чарами та ворожінням.

Дівчата зустрічалися, аби поворожити та дізнатися своє майбутнє, побачити судженого.

Народ і понині зберіг деякі традиції зимових святкувань.

Серед таких звичаїв є  і ворожіння на Андрія. В ніч на 13 грудня незаміжні дівчата збираються в одній оселі, готують вареники з таємними знаками, печуть калиту, проводять різноманітні ворожіння…

З метою залучення студентів до збереження традицій нашого народу в групі ХТ-11 класним керівником Щербак С.В. було заплановано проведення відкритої виховної години на тему «Скарб українського народу — наші традиції та звичаї». Враховуючи карантині умови, класним керівником було організовано та проведено засобами Інтернету виховну годину, у якій викладач розкрив красу звичаїв та традицій нашого народу.

А також  студентки групи ХТ-11, зацікавившись звичаєм ворожіння на Андрія, спробували передбачити свою дівочу долю з допомогою ворожінь. Для цього вони приготували вареники – національне частування, в якому сховали цікаві передбачення. Провели обряд ворожіння з допомогою свічок, яке символізувало швидку зустріч з судженим.

 Студентки цікаво провели час, отримавши масу позитивних емоцій, та головне залучилися до збереження неповторних обрядів українського народу.