Сьогодні у світі проживає 7 млрд. жителів, четверта частина яких – діти і підлітки.

Конвенція ООН про права дитини була одноголосно прийнята Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року – через 30 років після ухвалення Декларації прав дитини і через 10 років після оголошення Міжнародного Року Дитини.

Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. У них йдеться про 40 прав, які має дитина.

У ній викладено, які саме дії і що саме повинні здійснювати держави, їх уряди, неурядові організації, засоби масової інформації і приватні особи для забезпечення дотримання прав дітей.

Щороку, 1 червня, в Україні відзначається свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.

Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги – батьків, вихователів, учителів, наставників.

Саме заради здійснення всіх дитячих мрій та сподівань, заради їхнього щастя дорослі готові долати всі труднощі і перешкоди.

Сьогодні цей день набуває особливого значення, адже на превеликий жаль, і в Україні є діти, яким бракує тепла, дружнього спілкування з однолітками, справжнього дитинства і мирного неба над головою!

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей цикловою комісією соціально-гуманітарних дисциплін був проведений фотоконкурс «Світ дитинства». У конкурсі взяли участь студенти всіх спеціальностей. За трьома номінаціями були обрані три переможці:

в номінації «Креативне фото» — студентка групи ХТ-7 Іващенко Юлія.

В номінації «Найкраща посмішка» — студент групи

За результатами вподобань у соціальній мережі Фейсбук перемогла студентка групи Тфб-1 Куницька Анастасія.

Всі переможці були відзначені цикловою комісією.

Також викладачами була проведена вікторина «Що я знаю про права дитини?» Студентам запропоновані загадки, фрагменти казок, листів та ситуації, з яких вони мали відгадати чиї та які права було порушено. За правильну відповідь кожен учасник отримав пам’ятку «Права дитини».

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у заходах та вітаємо переможців!