Сьогодні Міжнародний день музеїв

Щорічно 18 травня в світі відзначається міжнародний день музеїв. Свято з’явилося в календарі в 1977 р. за ініціативи Міжнародної ради музеїв. Більш ніж  150 країн світу сьогодні вітають всіх працівників музеїв з професійним святом.

Своє сучасне значення слово «музей» набуло в Епоху Відродження. А походить воно від грецького «музеон», що означає «храм музи».

Першим в світі почав працювати Капітолійський Музей, коли в 1471 році папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур.

Найпопулярнішим музеєм світу є французький Лувр. Щороку тут буває понад 9 мільйонів відвідувачів. Він, до речі, є і найбільшим за площею – майже 58,5 тис. м.  кв.

В нашій державі найбільшим вважається Національний художній музей України в Києві. В ньому зберігається більше 40 000 експонатів.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, ці заклади ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Традиційно музеї всього світу влаштовують 18 травня дні відкритих дверей, виставки та конкурси.

До речі, вчені з університетського коледжу Лондона встановили те, що відвідування музеїв, театрів і виставок може бути ефективним способом боротьби зі стресом.

З кожним роком музеї стають все цікавішими, сучаснішими, інтерактивними і навіть віртуальними. Познайомитись з багатьма експонатами та виставками можна онлайн та офлайн.

А відвідати черкаські музеї сьогодні, з нагоди свята, можна безкоштовно!