Сьогодні Черкаси мають кілька безпечних зелених куточків спокою, релаксу та розваг. Однак є місце, де унікально поєднується сучасність і минуле, реальність і легенди давнини. Це – Соборний парк.

24 вересня студенти Черкаського комерційного технікуму здійснили екскурсію до парку. Екскурсоводом була бібліотекар Стокоз О.О. Ольга Олексіївна розповіла, що понад століття тому вулиця Надпільна була межею Черкас, а на місці сучасного Соборного парку розміщувалось кладовище парафіян різних віросповідань і священиків з фамільними склепами та скульптурами. Це був найбільший міський цвинтар.  Після Жовтневого перевороту його зруйнували. На місці могил створили парк розваг, який був популярним місцем відпочинку жителів міста. Тут працювали численні атракціони, заклади відпочинку, діяла навіть дитяча залізниця.

У 2002 році був побудований Свято-Михайлівський кафедральний собор, найвищий храм в Україні.

Сьогодні у цьому парку, окрім містики, можна знайти багато пам’ятників – Жертвам голодомору та політичних репресій, Жертвам Чорнобильської трагедії, Пам’ятник зруйнованим храмам та Пам’ятний хрест загиблим черкащанам в АТО.

З парку розваг Соборний поступово стає місцем пам’яті про ціну людських помилок, які призвели до трагедій.