Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство і работоргівля забороняється в усіх видах.

Загальна декларація прав людини

У рамках  проведення Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок і усвідомлюючи важливість привертання уваги студентської молоді до цих ганебних явищ, які потребують викорінення, у студентському гуртожитку  вихователем  Титарчук Н.І. була проведена інформаційна година на тему: «Будь обережний! Сучасне рабство», приурочена Міжнародному дню боротьби за відміну рабства, який традиційно відзначається 2 грудня. До заходу студентами випущено стіннівку «Мій улюблений світ – без насильства».

Під час бесіди було наголошено, що сучасні форми рабства надзвичайно різноманітні: і сексуальна експлуатація, і примус до жебракування дітей та осіб з обмеженими можливостями,  і торгівля людьми, і використання неповнолітніх у військових конфліктах, і полон та залучення до примусової праці, і залучення до наркоторгівлі, і багато інших дискримінаційних і принизливих проявів, які, на жаль, не стали, як може видатися на перший погляд, призабутими історичними фактами, а навпаки —  набули небаченого поширення у ХХІ ст.

Основною метою виховного заходу було підвищити рівень  проінформованості  та  усвідомлення студентами проблеми торгівлі людьми; обговорити причини, форми та ознаки цього явища; показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомлення з правилами безпечного виїзду та перебування за кордоном; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, доброзичливість, людяність, шанобливе ставлення один до одного.