Тридцять пята річниця Чорнобильської катастрофи

 

Цьогоріч, 26-го квітня 2021 року, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається  і зараз, а значить – наш святий обов’язок  гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей…

 «Чорнобиль» — слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції. Масштаби цієї трагедії незчисленні: 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів людей постраждали, а понад 100 тисяч – померли.  Тільки в  Україні від Чорнобильської аварії постраждало 1 млн 769 тис. осіб, з них 188 тисяч – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис. — потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків інших аварій.

Велике лихо спіткало нашу землю. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля. Настав час усій громадськості бити на сполох, рятувати своє майбутнє, майбутнє нації.