Як передає кореспондент Укрінформу, про це на брифінгу 10 вересня повідомив очільник Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

«Відповідно до чинних нормативно-правових документів МОН затвердило наказ «Про деякі питання проведення ЗНО у 2021 році» ще у 2019 році. Цим наказом визначено, що ЗНО і ДПА у формі ЗНО відбудеться в період з 21 травня до 16 липня”, — сказав Бойко.

Бойко додав, що ще не йдеться про зміну дат ЗНО з огляду на поширення COVID-19.

Особливостями ЗНО наступного року, за словами Бойко, є те, що кожен учасник ЗНО матиме можливість обирати не 4, а 5 предметів.

4 обов’язкових предмети тепер входять до державної підсумкової атестації для всіх здобувачів повної загальної середньої освіти — українська мова (обов’язково), математика (обов’язково), історія України або іноземна мова на вибір, і один предмет зі переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

Норма щодо обов’язковості ДПА закріплена не тільки наказом МОН, а й відображена в указі Президента про запровадження року математики в 2020/2021 навчальному році.

Для державної підсумкової атестації тести з математики будуть дворівневими: один тест — сертифікаційна робота з математики, в якій будуть завдання виключно рівня стандарт, і сертифікаційна робота де окрім завдань рівня стандарт будуть інші завдання поглибленого рівня, результати виконання яких разом з результатами стандартного тесту будуть використовуватися для різних навчальних закладів

«Якщо здобувач повної загальної середньої освіти навчався в звичайній школі за програмою рівня стандарту, він буде працювати з тестовим зошитом, в якому буде вміщено завдання рівня стандарту. Цей зошит не буде містити завдання поглибленого рівня, якщо учасник ЗНО проходить лише ДПВ з метою отримання повної загальної середньої освіти і не планує вступати до ЗВО. Але якщо випускник, незважаючи на те, що він здійснював навчання за рівнем стандарту, планує вступати до ЗВО на той напрям підготовки, який вимагає від нього сертифіката з математики, він повинен буде складати повноцінний тест з математики рівня стандарт і поглибленого рівня, аби отримати оцінку за шкалою 100-200», — пояснив Валерій Бойко.

При цьому оцінка в свідоцтво про освіту за шкалою 1-12 буде виставлятися за рівнем стандарт.

Якщо учасник ЗНО здобував освіту на профільному рівні, то він буде на ЗНО працювати з зошитом, у якому представлені завдання рівня стандарт і поглибленого рівня. Уцьому випадку оцінка за шкалою 100-200 та 1-12 буде виставлятися за виконання всіх завдань.

Фактично дворівневі тести стосуються виключно державної підсумкової атестації. Для отримання права участі в конкурсному випробуванні до закладів вищої освіти незалежно від того, на якому рівні викладалася математика, учасник ЗНО матиме можливість і зобов’язаний буде виконувати завдання цілісного тесту сертифікаційної роботи з математики.

На тест рівня стандарт відведено 150 хвилин, на тест рівня стандарт і поглиблений тест — 21 очільник Українського центру оцінювання якості освіти 0 хвилин.

У зошитах тестів з математики, а також фізики, хімії будуть розміщені довідкові матеріали, якими зможуть скористатися учасники ЗНО. Обсяг довідкових матеріалів з математики буде суттєво розширений.

Серед новацій наступного року, як повідомив очільник Українського центру оцінювання якості освіти, будуть дворівневі тести — з української мови та з української мови та літератури. Тест з української мови розрахований на 150 хвилин. Результати цього тесту можуть бути використані і для оцінок ДПА, і для вступу в ЗВО.

Тест з української мови та літератури — на 210 хвилин, до нього будуть включені нові формати завдань, які потребуватимуть коротких відповідей.