10 червня виповнюється 70 років від дня народження Василя Шкляра, українського письменника, політичного діяча, одного із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників.

Його біографія сповнена пригод і романтики – їх Шкляр переносить і на сторінки своїх книг.

Василь Миколайович Шкляр народився 10 червня 1951 року в селі Ганжалівка Лисянського району на Черкащині. Пізніше родина переїхала до міста Звенигородки, де майбутній письменник закінчив 10-річну школу зі срібною медаллю. Потім він вступив на філологічний факультет Київського університету, але диплом про вищу освіту отримав у Єреванському університеті.

Спочатку Василь Шкляр працював у пресі, а потім перейшов на творчу роботу. Займався політичною журналістикою, бував у «гарячих точках». У 2000-2004 роках був головним редактором видавництва «Дніпро».

Василь Шкляр є членом Спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Успіх його романів приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, постійні перевидання, переклади іноземними мовами. Шкляр є лауреатом багатьох літературних премій, але найдорожча з них — народна Шевченківська, яку автор отримав після того, як 2011 року відмовився прийняти з рук антиукраїнської влади присуджену йому Національну премію імені Тараса Шевченка.

Він є автором книг: «Перший сніг», «Живиця», «Праліс», «Ностальгія», «Тінь сови», «Чорне сонце», «Троща», «Кров кажана», «Характерник», «Репетиція сатани», «Маруся». Кожна його книжка стає бестселером.

Найбільшу популярність нашому землякові приніс роман на тему історії рідного краю – це був «Залишенець» або ж «Чорний Ворон» – під цими назвами роман про боротьбу повстанців Холодного Яру проти більшовиків вийшов практично одночасно у двох різних виданнях у 2009 році. За цим твором у 2019 році було знято повнометражний художній фільм.

Василь Шкляр – гордість нашої сучасної літератури, співець українського спротиву тоталітарним режимам усіх часів.

З творчою спадщиною Василя Шкляра всі охочі працівники й студенти можуть ознайомитись, завітавши до нашої бібліотеки.