Наша рідная, вкраїнськая хустина – світлий символ щастя й ніжності в серцях…

Сьогодні, 7 грудня, жіноцтво нашого закладу бере участь у  всеукраїнському флешмобі до Дня української хустки.

Ось уже другий рік підряд ця подія  об’єднує  жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою:  зберігати та відновлювати українські традиції.

Флешмоб має назву: «Зроби світлину  з хусткою», під час якого кожна жінка прикрашає себе автентичним аксесуаром – хусткою —  та демонструє багатовікову красу української жінки.

З давніх-давен хустка – перша ознака одягу української жінки. А для українців – це  символ жіночності, вірності й кохання, а також оберег.

Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки. У кожній родині, де підростала дівчинка, скриня повинна була наповнюватись хустками. Хустки дбайливо вишивали, оберігали, хвалилися ними перед гостями й сусідами. А коли син вирушав у далеку дорогу, то мати зав’язувала хліб у білу хустину, щоб не забував батьківського порогу.

Українську хустину використовували у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.

Часи міняються, але добре, що у нашому суспільстві з’явилася ще одна світла дата, щоб нагадати собі й іншим, хто ми є, українські жінки,  і якими ми маємо бути.

А повинні ми бути такими, як сьогодні: усміхненими, радісними, щасливими від того, що українська хустка додала нам чарівності, жіночності, ніжності  й вроди.