Час невблаганний…

Минають дні, роки і ми сподіваємося, що саме час залікує, загоїть рани, що ятріють в душі і на тілі України. Можливо, з часом, ми будемо говорити про події 2013-2014р.р.  не з таким болючим щемом, можливо…. Але забути про героїзм, самозречення тих, хто «душу і тіло» поклав на вівтар свободи, гідності і незалежності України не маємо права. Ми не забудемо, ми пам’ятаємо кожну мить від 24 листопада 2013 року, що було ознаменовано мирною студентською ходою за європейське майбутнє і до 22 лютого вже 2014 року, коли впала злочинна влада. Майдан вистояв!

Події 21 листопада 2013 р. – 22 лютого 2014 р. стали етапом прояву українцями неабиякої сили, мужності, гідності, віри та міцності духу. Вони показали усьому світу, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії. Проте за відстоювання цих ідей довелося заплатити дорогою ціною – кров’ю «Небесної Сотні» – патріотів, які поклали своє життя на вівтар для захисту рідної Батьківщини.

На вшанування пам’яті героїв тих подій у закладі проведено заходи, зокрема газетно-журнальна експозиція «Барикади українського духу», написання студентами ІІ курсу  есе «Лист Герою Небесної Сотні», проведені виховні години у навчальних групах.

Зокрема, 16.02.2021р. в групі ХТ-12 класним керівником Прядко А.М. була проведена онлайн-виховна година “До Дня Героїв Небесної Сотні». Були згадані основні події тих кривавих днів. Студенти переглянули фільм  «Небесна сотня» із циклу «Зима, що нас змінила». Цей цикл —  це 7 документальних фільмів авторства творчого майданного об’єднання «Вавілон 13» і телеканалу «1+1». Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо скільки людей насправді входить до небесної сотні … Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті, чи був замордований з самого початку Євромайдану. Про них згадують очевидці тих подій, їхні учасники та родичі загиблих.

Ці фільми спричиняли за кордоном шок у глядачів, для яких то було першим знайомством із Євромайданом. Нашим студентам вкотре в естетичній і структурованій подачі переглянути та пригадати нашу нещодавню історію – пізнавально та натхненно. Фільм викликав значний інтерес, нікого не залишив байдужим.

20 лютого студенти та викладачі, працівники закладу долучилися до заходів на площі Слави, приурочених Революції гідності та  вшанували пам’ять героїв, які загинули за нашу свободу.

Завдяки людям, яким небайдужа доля України в цілому і кожного із нас окремо, ми маємо можливість жити в незалежній нескореній країні. Тож шануймо Героїв Майдану,  сміливих, відважних, гідних своєї держави людей і рівняймось на них!