120 років відзначає в цьому році Черкаська обласна універсальна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка. 11 квітня колектив та шанувальників книги з ювілеєм вітали в обласній філармонії. Тут зібралось чимало гостей не лише з Черкащини, а і з різних областей України. Долучились до привітань і студенти груп ПТ-5, Ф-5, СП-8 та СП-10 Черкаського комерційного технікуму.

Перша публічна бібліотека у м. Черкаси була відкрита у 1899р. з ініціативи невеликого гуртка місцевої інтелігенції. А сьогодні – це сучасний науково-інформаційний, провідний просвітницький, культурний, науково-методичний центр, депозитарій краєзнавчої літератури Черкаського регіону, осередок доступу до бібліотечних та світових інформаційних ресурсів. Тут зберігається понад 2 300 тис. книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, CD-Rom, нот, карт, описів винаходів до авторських свідоцтв і патентів та інших документів з усіх галузей знань тридцятьма п’ятьма мовами світу.

Бібліотеку привітав керівник апарату Черкаської обласної державної адміністрації Шабатін Олександр Олексійович.

До вітань долучились і керівник обласної національної спілки письменників України Поліщук В.Т., і поетеса, літературознавець та член спілки письменників України Коваленко В.М. та інші…

Вітали колектив солісти філармонії та Черкаський академічний український народний хор, ансамблі «Росава» та «Ірбіс», тріо «Аріана» та інші колективи.