Головна » Новини » Мій рідний край – життя мого основа

Мій рідний край – життя мого основа

Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
(Василь  Симоненко)

18 квітня світова громадськість святкує Міжнародний день пам’яток і визначних місць. День заснований згідно з рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО (липень 1983 року) та з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць. В Україні це свято має назву «День пам’яток історії та культури». Зусилля спільноти спрямовані на підвищення обізнаності громадян з різноманіттям культурної спадщини, та необхідністю збереження її для подальших поколінь. Цього дня організовують відвідини визначних місць, проводять конференції та круглі столи, створюють тематичні публікації в пресі. Девізом свята стали слова: «Збережемо нашу історичну батьківщину».

 Нині в Україні нараховується 1399 міст і селищ та більше 8 тисяч сіл з цінною історико-архітектурною спадщиною. Деякі пам’ятки  внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Зокрема це: собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями і Києво-Печерська Лавра в Києві, ансамбль історичного центру Львова, резиденція митрополитів Буковини в Чернівцях, дерев’яні церкви Карпатського регіону, Дуга Струве та букові праліси Карпат. Кожен куточок нaшої держaви мaє свої ексклюзивні «родзинки», свої сaкрaльні місця, свої історичні пaм’ятки, якими пишaються укрaїнці. Черкaська область і місто Черкаси тaкож мaють тaкі місця, де історія промовляє до сучaсності.

З нагоди святкування Дня пам’яток історії та культури та з метою реалізації національно-патріотичного виховання, в бібліотеці коледжу 15 квітня відбувся захід «Мій рідний край – життя мого основа». Захід складався із краєзнавчого калейдоскопу «Найцікавіші місця Черкаської області», вікторини та показу відео «Заочна подорож Черкащиною». В заході приймали участь групи СПфб 5-09-22 та СПфб 8-11-23 (кл.керівник Відьменко М.О.), група ХТфб 14-09-24 (кл.керівник Шаповал Я.В.) і практичний психолог коледжу Башей О.О.

У ході заходу бібліотекарка Тінякова М.М. ознайомила присутніх з культурною спадщиною Черкаського краю, його історією та легендами. Заключним акордом заходу стала вікторина «Знайомі й незнайомі Черкаси». Байдужих не було! Всі студенти брали участь у вікторині, але правильні відповіді знаходили не усі. Призерами конкурсу стали: Страшевич Ілля, Линюк Катерина, Сап’ян Ірина, Коврига Вікторія. Студенти зрозуміли як важливо зберігати культурну спадщину своєї Батьківщини, її різноманітність та неповторність, створену зусиллями багатьох поколінь українців.