Головна » Новини » Корифеї української сцени

Корифеї української сцени

Затихнув гомін.
В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса…
І розквітло
життя — мов казка,
й казка — мов життя.

27 березня наша країна разом із світовою спільнотою відзначила Міжнародний день театру. Свято було започатковане у 1961-му році в австрійському місті Відень на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

Саме слово «театр» прийшло до нас з грецької мови і дослівно означає «місце видовища». Театральне мистецтво виникло в Стародавньому Єгипті. У папірусах, що датуються 2500 роком до н. е., є згадка про першу театральну постановку, в основу якої  покладено міфологічний сюжет. В Греції вид театрального мистецтва також існував  дуже давно. Греки визначали два основних жанри, що існують до цих пір –  комедія і трагедія. Вони уособлюють символ театру у двох масках. Естафету театрального мистецтва перехопив Стародавній Рим. Існує легенда, що саме 27 березня у Римі відбулася перша вистава. Звісно, історичних доведень цієї дати нема, проте весна напрочуд пасує до святкування Дня театру.

Наш коледж також не залишився осторонь. З нагоди Міжнародного дня театру у межах виконання Державної цільової програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності бібліотека коледжу підготувала презентацію та вікторину « Корифеї української сцени». На виховну годину, що   відбулася 25 березня, до бібліотеки завітала група ХТфб 10-09-23 під керівництвом Мальованної Т.П.

 Бібліотекарка коледжу Тінякова М.М. розповіла товариству історію виникнення українського національного театру. Українська театральна традиція сягає часів вертепного театру, а в XIX столітті отримала новий імпульс завдяки діяльності Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського та інших корифеїв української сцени. «На початку 1880-х років несподівано з’явився справжній український театр, склалася трупа, якої Україна не бачила ані перед тим, ані потому. Гра українських артистів, то не була дилетантська імпровізація, а здобуток сумлінних студій, глибокого знання українського народу і його життя, освітленого інтуїцією великих талантів», – писав Іван Франко.

Студенти зацікавились творчими здобутками видатних акторів минулого, відповідали на питання вікторини. Особливо відзначився Богдан Готьман. Увагу дівчат найбільше привернув творчий шлях «перлини української сцени» Марії Заньковецької. Активно відповідали на запитання Дорошенко Софія, Насікан Анастасія та Відома Вероніка.

Здобувачам освіти повідомили, що український театр органічно поєднав кращі традиції та набутки світової та національної культури. Він є могутнім засобом утвердження загальнолюдських цінностей, джерелом високої духовності і натхнення.

В наш час театральне мистецтво в Україні  розвивається, незважаючи на виклики, пов’язані з військовою агресією та економічними труднощами. Українські театри працюють, ставлять нові вистави, беруть участь у міжнародних фестивалях і підтримують культурний фронт. У часи змін та випробувань національний театр порушує важливі суспільні теми, підтримує патріотичний дух і допомагає переживати складні історичні часи.

Стало приємною традицією до Міжнародного дня театру писати послання до світової громадськості. Щороку цього дня видатні театральні діячі зачитують звернення перед початком вистав у театрах різних країн світу. Вперше таке послання написав у 1962 році Жан Кокто, французький письменник, актор і художник. Він наголосив, що театр є засобом  взаєморозуміння і зміцнення миру між народами. Свято об’єднує і акторів, і глядачів.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Міжнародного дня театру!  Завітайте до театру, відкрийте для себе нові обрії  та  радість спілкування зі світом мрії.