Головна » Новини » Поезіє, ти сила чарівна!

Поезіє, ти сила чарівна!

«Поезія. Таке коротке і таке змістове слово!
Вона і втішить, і пригорне, і приголубить… »
( Ліна Костенко)

Весна багата на видатні події для митців слова та книголюбів. 21 березня Україна відзначила  Всесвітній день поезії. Поезія – це музика душі, духовний скарб людства. Вона пробуджує в людині радість життя, любов до краси.

У 1999 році, згідно резолюції ЮНЕСКО, було прийнято рішення популяризувати поезію як один із видів мистецтва, що дає змогу всьому суспільству знайти і затвердити свою самобутність.

В українському календарі Всесвітній день поезії вперше з’явився у 2004 році. У бібліотеках і літературних музеях країни в цей тижневик проходять конференції, лекції, творчі зустрічі, поетичні вечори, презентації літературних новинок.  Поезія лунає безпосередньо на вулицях міст, у парках і скверах. Засоби масової інформації публікують вірші  майстрів художнього слова.

Наш коледж також долучився до святкування величі Поетичного Слова.

18 березня читальна зала бібліотеки коледжу радо зустрічала студентів групи ХТфб 15-11-24  з класним керівником Дегтяр В.В., а також усіх бажаючих прийняти участь у літературній вечірці «Поезіє, ти сила чарівна!».

 Бібліотекарка Тінякова М.М. розповіла, що поезія є не просто частиною загальноосвітньої культури, а й одним із геніальних досягнень людства. Поетичне слово народилось ще на зорі людської цивілізації. Особлива енергетика поезії здатна вести за собою, надихати, об’єднувати. Чарівну енергетику слова відчували усі присутні. Всього кілька поетичних рядків можуть передати романтичні почуття та філософські роздуми, радість життя та біль втрат.

 Товариство ознайомилось з яскравою презентацією, що розкривала історію виникнення поезії від найдавніших часів до сучасності.  Студенти дізнались, що в Україні був здавна поширений особливий національний поетичний жанр – думи – епічні поеми, що виконувались під акомпанемент кобзи чи бандури.

З цікавістю студенти переглянули виставку поетичних збірок українських поетів. Увагу присутніх було акцентовано на тому, що 2025 рік є ювілейним для «королеви української поезії» Ліни Василівни Костенко, 95-річний ювілей якої Україна відзначила 19 березня.

Студентам було запропоновано на вибір продекламувати вірші улюблених поетів.

Луценко Вадиму та Мартиненко Олександру подобається активна громадянська позиція у віршах Василя Симоненка та Василя Стуса; Старіков Артем цікавиться могутнім словом Тараса Шевченка та Івана Франка; Бобер Максим захоплюється лірикою Володимира Сосюри, а Гордієнко Володимир полюбляє творчість Павла Тичини. Дівчатам Філенко Юлії та Полуяновій Діані, звичайно, більше припали до душі романтичні сонети Вільяма Шекспіра й жіноча поезія Лесі Українки та нашої сучасниці Ліни Костенко. А Буга Євгеній приємно здивував усіх присутніх рубаї Омара Хайяма.

Наприкінці поетичної вечірки студенти прийняли активну участь у вікторині «Наскільки % я поет».

Присутні переконались, що мистецтво поетичного слова  допомагає формувати і збагачувати внутрішній світ людини, позитивно впливає на її свідомість та підсвідомість, розвиває інтелект, творчі здібності та естетичний смак. Молодь за допомогою поезії зможе відкрити для себе основоположні цінності життя.