
Без роботи не сумуєм:
шиєм, в’яжем та майструєм!
У ІІ семестрі гурток рукодільної майстерності «Лілея» продовжив свою роботу. В наш буремний час, коли кожен українець знаходиться в стані постійного стресу, особливо відчуваєш жагу до життя, до краси простих речей. Рукоділля й відчуття краси забезпечує людині врівноважений психологічний стан, допомагає вижити в наш час. Творчість – це джерело натхнення наших гуртківців. Ми підготувались до свята Великодня й презентували до показу деякі свої роботи:















На заняттях «Лілеї» бібліотекарка і куратор гуртка Тінякова М.М. розповідає про різноманітні техніки рукоділля. Студенти також детально ознайомились з видами бісеру та з особливостями техніки вишивки бісером. Це дуже захоплююче рукоділля, просто неможливо відірватися!



Також студентам цікаво було почути про техніку папертоль – мистецтво створення об’ємних картин з паперу. Ця техніка виникла в Давній Японії, де вже багато століть майстри виготовляли об’ємні паперові прикраси – орігамі. Японці винайшли різноманітні засоби складати папір, щоб отримувати 3D – ефект. У 17 столітті з Японії до Європи почали завозити меблі, інші предмети декору, які стали зразками для створення перших європейських папертолей, а також на цій основі почався розвиток техніки рукоділля – декупаж. Особливу популярність мистецтво папертоль набуло у Франції та Венеції . У США розквіт папертоль прийшовся на 30-ті роки ХХ століття.





Речі, зроблені своїми руками унікальні й неповторні. В такі вироби майстер вкладає частинку своєї душі. На заняттях гуртка студенти ознайомились із стилем «бохо», що в наш час набуває все більшої популярності.
Термін “бохо” бере свій початок від назви історичної місцевості – Богемії (територія Чехії). Приблизно з 14 по 16 століття тут і також на території Франції мешкав кочовий народ – роми. Їх ще називали богемцями. Вони мандрували по різних містечках, виступали на ярмарках, захоплюючи художників, музикантів та поетів своїм незвичним одягом і культурою. Пізніше термін «богема» поширився на всіх прихильників мистецтва. Таких людей постійно переслідували злети і падіння, періоди багатства змінювалися убогістю, тому вони навчились поєднувати розкішні речі з простими.
Гуртківці дізнались, що офіційно стиль бохо зародився пізніше: в 60-х роках 20 століття. У бохо немає однотипних нарядів , оскільки його філософія в тому, щоб створити власний імідж, а не наслідувати нав’язаний масовою індустрією. Стиль бохо – це прояв фантазії та індивідуальності. І нашим гуртківцям не відмовиш в оригінальності. Наприклад, Танчинець Каріна створила сумку в стилі бохо, яку можна побачити на фото.








На заняттях гуртка ми не тільки займаємося рукоділлям, а й вчимося спілкуватися в колективі, розробляємо до свят невеличкі театральні сценки, намагаємося бути уважними до кожного гуртківця, вітаємо членів гуртка з днем народження, влаштовуємо чаювання.
Зовсім не обов’язково робити масштабні речі. Можна робити і маленькі, але з любов’ю!
Двері нашого гуртка «Лілея» відчинені, запрошуємо усіх бажаючих навчатись рукоділлю!



